Aktualności 4 maja 2021

UEFA otworzyła możliwość składania aplikacji o bilety na finał Ligi Europy!

Już 26 maja na stadionie w Gdańsku będziemy świadkami finału Ligi Europy. Choć jeszcze nie poznaliśmy dwóch drużyn, które tego dnia zmierzą się na murawie, to UEFA rozpoczęła proces składania aplikacji o bilety na ten mecz. Każdy z zainteresowanych może postarać się o bilet z puli 2000 sztuk.

Przełożony finał

Pierwotnie finał Ligi Europy w Gdańsku miał odbyć się w ubiegłym roku, jednakże ze względu na zaistniałą sytuację, czyli pandemię koronawirusa, całą imprezę przeniesiono do Niemiec, a rolę gospodarza finału Gdańsk otrzymał w 2021 roku. Rozstrzygnięcie obecnej edycji Ligi Europy zapowiada się niezwykle ciekawie, gdyż w jednej parze półfinałowej Manchester United jest o krok od awansu, gdyż pokonał Romę 6:2, natomiast w drugiej o udział w finale walczą Villarreal i Arsenal (w pierwszym meczu hiszpański klub wygrał u siebie 2:1 przy.red.). Niewykluczone, że będziemy świadkami angielskiego finału.

Możliwość zakupu biletu

Ostateczny mecz zbliża się wielkimi krokami, dlatego na stronie UEFA.com wystartował proces składania aplikacji o bilety na finał Ligi Europy. Każdy kibic, który chciałby zobaczyć ten mecz na żywo musi do 7 maja godziny 14:00 złożyć podanie. Wylosowanie możliwości kupna biletu wiąże się z małym prawdopodobieństwem, gdyż pula wejściówek wynosi 2000 sztuk. Łącznie na obiekcie pojawi się 9500 osób, jednakże sami finaliści dostaną po 2000 biletów, a dodatkowo pula 3,5 tysiąca biletów przeznaczona jest dla osób związanych z UEFA.

Co do zakupu, pojawią się cztery kategorie biletów. Najtańsza wejściówka kosztuje 40 euro, natomiast najdroższa 130 euro. Pozostałe to 65 euro i 90 euro.