Aktualności 1 kwietnia 2021

Pomorzanin Toruń z zastrzykiem gotówki od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Pomorzanin Toruń otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 50 tysięcy złotych. Sponsorem klubu została Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Wiele sukcesów w zawodach krajowych i międzynarodowych

Pomorzanin Toruń to uznany klub sportowy na mapie województwa kujawsko-pomorskiego. Spośród wszystkich klubowych sekcji największe sukcesy ostatnio osiąga drużyna hokeja na trawie. Pomorzanin ma na koncie dwa mistrzostwa kraju, zdobyte w 1990 i 2014 roku. Klub ma na koncie aż 21 medali w Superlidze, wieloma trofeami i medalami mogą się pochwalić również jego zespoły juniorskie. Drużyny mają również na koncie sukcesy międzynarodowe.

Wsparcie od PSSE

Nowym sponsorem toruńskiego klubu właśnie została Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Pomorzanin w ramach umowy ma otrzymać 50 tysięcy złotych. Wsparcie finansowe trafi do zespołu hokeja na trawie, a także drużynie piłkarskiej, która zajmuje 15. miejsce w III lidze.

Hokej na trawie przynosi współcześnie najwięcej sukcesów. Mistrzostwo Polski, wicemistrzostwo Polski w hali czy na stadionie. Ale przecież piłka nożna zaczęła odradzać. Obecnie w trzeciej lidze po wielu latach. Trzymamy kciuki, aby to miejsce można było utrzymać – przyznał Michał Zaleski, prezydent Torunia.

Kwota ma trafić na szkolenie dzieci młodzieży, uprawiających hokej na trawie i piłkę nożną w szeregach Pomorzanina.

Cieszy nas, że jest taki klub jak ten, który może realizować swoje pasje. I jako, że jesteśmy spółką odpowiedzialną chcielibyśmy wesprzeć klub kwotą 50 tysięcy – poinformował Przemysław Sztandera, prezes Zarządu Pomorskiej SSE.

Fot. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu