Aktualności 6 marca 2021

Zagłębie Lubin zaprezentowało specjalne koszulki z okazji 75-lecia

Zagłębie Lubin, zgodnie z zapowiedziami, kontynuuje 75. rocznicę założenia klub. Już wkrótce w sprzedaży pojawią się specjalne, złote koszulki.

75. urodziny Zagłębia

Według informacji historyka zajmującego się lubińskim klubem, Krzysztofa Kostki, 1 marca 1946 roku powstał KS OMTUR Zawisza Lubin. Za oficjalną datę założenia uważa się jednak dzień później, gdy złożono oficjalny wniosek o zatwierdzenie nazwy i zarządu. Dlatego to właśnie we wtorek klub rozpoczął obchody 75-lecia powstania klubu.

Wcześniej Zagłębie Lubin planowało zorganizowanie specjalnej gali, aczkolwiek jest to niemożliwe ze względu na pandemiczne obostrzenia. Klub postanowił jednak z okazji rocznicy ruszyć z kilkoma inicjatywami, które będą ukłonami w stronę kibiców.

Nowe koszulki nawiązują do historii

Na początku tygodnia Zagłębie Lubin zapowiedziało wprowadzenie do sprzedaży pamiątkowych monet, jednak na tym nie koniec. Klub zaprezentował również nowe, złote koszulki, w których pierwsza drużyna “Miedziowych” zagra w sobotnim meczu z Jagiellonią. Nowy wzór nawiązuje do strojów, w jakich piłkarze zespołu z Lubina występowali ponad 50 lat temu.

Okolicznościowe koszulki odnoszące się do klubowej historii posiadają na lewej piersi herb, z którym piłkarze Zagłębia Lubin występowali w latach 60. Kolor trykotu nawiązuje do naszego regionu, w którym wówczas po raz pierwszy odkryto złoża miedzi oraz utworzono lubiński kombinat – był to niewątpliwie złoty okres Klubu. W tamtych latach Zagłębie zaczęło prężnie się rozwijać i coraz bardziej zaznaczać swoją obecność na piłkarskiej mapie Polski. Ponadto, na koszulce widnieją symbole 75-lecia – jeden umieszczony jest w okolicy karku, natomiast drugi w formie dużego koła, znajduje się po prawej stronie, tuż nad biodrem – poinformował klub w oficjalnym komunikacie.

Koszulki wkrótce trafią do sprzedaży. Jak poinformowało biuro prasowe Zagłębia, będzie można się ich spodziewać w klubowym sklepie po meczu z Jagiellonią.

Fot. Zagłębie Lubin