Aktualności 2 marca 2021

Zagłębie Lubin świętuje 75. rocznicę założenia klubu

Zagłębie Lubin obchodzi 2 marca 75-lecie powstania. Z tej okazji klub wkrótce rozpocznie m.in. sprzedaż pamiątkowych monet.

75 lat historii

Pierwsze działania związane z powstaniem klubu, który dziś występuje w PKO BP Ekstraklasie pod nazwą Zagłębie Lubin ma początki w 1945 roku. Według informacji historyka zajmującego się lubińskim klubem, Krzysztofa Kostki, 1 marca 1946 roku powstał KS OMTUR Zawisza Lubin. Za oficjalną datę założenia uważa się jednak dzień później, gdy złożono oficjalny wniosek o zatwierdzenie nazwy i zarządu.

Zagłębie Lubin po raz pierwszy dało się poznać szerszej publiczności w 1985 roku. gdy zespół awansował do najwyższej ligi. Od tamtej pory “Miedziowi” zdobyli dwa mistrzostwa Polski – w 1991 i 2007 roku. Aktualnie zespół zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli wszech czasów ekstraklasy.

Gala odwołana z powodu pandemii

Z okazji 75-lecia, Zagłębie Lubin planowało organizację uroczystej gali. Klub planuje jednak świętować rocznicę z nieco inny sposób.

– Miedziowa społeczność ma powody do radości i świętowania – nasz Klub obchodzi w tym roku 75-lecie swego istnienia, co uczci uroczystą Galą. Niestety, z uwagi na obecną sytuację, tym razem to wydarzenie nie odbędzie się w tradycyjnej formie. W zamian przygotowaliśmy dla Was niespodziankę w formie on-line, abyście wspólnie z nami obchodzili wspaniały jubileusz. Transmisja tego wydarzenia odbędzie się na żywo w naszej klubowej telewizji, szczegóły już wkrótce poinformowało biuro prasowe klubu w oficjalnym komunikacie.

Klub wprowadzi do sprzedaży monety okolicznościowe

Poza tym, Zagłębie Lubin poinformowało, że z okazji rocznicy w sprzedaży pojawią się pamiątkowe monety.

Zagłębie Lubin monety

– W kolejnych latach życzymy Wam przede wszystkim dużo zdrowia, ale i wspólnych, sportowych sukcesów dodał klub w komunikacie.

Fot. Zagłębie Lubin