Aktualności 20 lutego 2021

Everton i Liverpool wspólnie walczą z głodem!

W sobotnie popołudnie Liverpool zmierzy się na własnym obiekcie z Evertonem w ramach 238. derbów Merseyside. Spotkanie, które cieszy się w Anglii ogromną popularnością, jest idealną okazją, by zwrócić uwagę na poważny problem. Ten fakt wykorzystuje organizacja Fans Supporting Foodbanks, która będzie zbierać żywność, by walczyć z głodem.

Działalność Fans Supporting Foodbanks

Choć Liverpool oraz Everton to lokalni rywale, to w ważnych kwestiach sympatycy obu ekip potrafią się zjednoczyć. W 2015 roku za sprawą wspólnej inicjatywy powstała organizacja Fans Supporting Foodbanks, która walczy z niedostatkiem żywności w Liverpoolu. Przekazuje swoje datki do banków żywności w mieście, a także pomaga rozwinąć sieć w całej Wielkiej Brytanii.

Kolejna zbiórka

Z okazji 238. derbów Merseyside, organizacja ponownie będzie zbierać żywność, by walczyć z głodem i pokazać swoją jedność mimo różnic. Organizacja prosi o zwrócenie uwagi na problemy własnych społeczności. W szczególności, podczas tak trudnego okresu, jaki obecnie doświadczamy. Na temat inicjatywy wypowiedział się jeden ze współzałożycieli Dave Kelly – Cieszymy się, że oba kluby piłkarskie wspierają walkę z ubóstwem żywnościowym. Widząc, co mogą zrobić zarówno Niebiescy, jak i Czerwoni, jest naprawdę pokorne. 

Pandemia Covid jeszcze bardziej wpłynęła na problemy, z jakimi boryka się część ludności. W ten weekend prosimy sympatyków obu zespołów, aby pomagali swojej społeczności, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.