Aktualności 1 lutego 2021

TVP Sport zmieniło logotyp i oprawę telewizyjną

TVP Sport rozpoczyna 2021 rok od zmian graficznych. Kanał tematyczny Telewizji Polskiej przedstawił nowy logotyp kanału, a także oprawę graficzną.

15 lat sportowego kanału TVP

TVP Sport powstało w 2006 roku jako drugi kanał tematyczny Telewizji Polskiej po TVP Kultura. Jej pierwszym dyrektorem był Robert Korzeniowski, którego po trzech latach zastąpił Włodzimierz Szaranowicz. Od czterech lat to stanowisko piastuje Marek Szkolnikowski.

“Zgodnie ze światowymi trendami “

Telewizja Polska na początku roku zapowiedziała rebranding dwóch głównych kanałów – TVP1, TVP2, a także właśnie TVP Sport. Zmiany mają dojść w kwestii logotypów, jak i również antenowej oprawy wizualnej.

Zgodnie ze światowymi trendami tworzymy nowoczesną i minimalistyczną, ale w pozytywnym sensie, oprawę głównych anten: TVP1, TVP2 i TVP Sport – zapowiedział prezes TVP, Jacek Kurski.

W logotypach litery “TVP” nie będą już umieszczone w kwadratach i na białym tle. Poza tym nazwa będzie zapisana w jednej linii, a nie tak jak dotychczas. W nowej stylistyce zostaną również utrzymane animacje i grafiki podczas transmisji telewizyjnej.

Nową oprawę sportowej stacji TVP przygotowano w kontekście nadchodzących piłkarskich mistrzostw Europy oraz Igrzysk Olimpijskich.