Redakcja 17 stycznia 2020

Znów ruszy budowa w Radomiu

Dobre wieści dla Radomiaka Radom występującego w Fortuna 1. Lidze piłkarskiej. Radomski MOSiR podpisał umowę na dokończenie ważniej budowy.


Chodzi o Radomskie Centrum Sportu. Kontrakt parafowano z firmą Betonox Construction. Przedsiębiorstwo w ciągu 12 miesięcy ma wykonać wszystkie prace.

W ramach zaplanowanych działań jest dokończenie budowy stadionu piłkarskiego, hali widowiskowo-sportowej oraz układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu. 

– Warte podkreślenia jest to, że zgodnie z umową każdy z obiektów może być skończony szybciej. Jesteśmy gotowi za wykonane prace wcześniej płacić. Dotyczy to przede wszystkim hali, gdzie zaawansowanie prac wynosi 85 procent. Liczymy na to, że firma Betonox znacznie szybciej zrealizuje budowę hali widowiskowo-sportowej, co pozwoli nam na organizacje pierwszych wydarzeń. Trzymam kciuki za wykonawcę i mam nadzieję, że już w tym roku będziemy mieli możliwość korzystania z tych obiektów. Czekają na to nie tylko sportowcy, ale i mieszkańcy Radomia. Mam nadzieję, że rok 2020 będzie dobrym rokiem dla Radomskiego Centrum Sportu – powiedział na zwołanej dziś konferencji prasowej prezydent Radosław Witkowski.

Wykonawca inwestycji spełnił wszystkie wymogi przetargu i jego oferta na kwotę 82 250 100 złotych została zaakceptowana.