Redakcja 21 maja 2019

Stadion Śląski oficjalnie zmieni nazwę

Stadion Śląski pozyskał sponsora tytularnego. Obiekt rozpoczyna współpracę z największym producentem węgla kamiennego w Unii Europejskiej.


Mowa o Polskiej Grupie Górniczej (PGG), która będzie patronem obiektu. – Polska Grupa Górnicza rozważyła i przyjęła propozycję, aby rozpocząć – wraz z zarządem woj. śląskiego – proces finalizacji objęcia patronatem Stadionu Śląskiego – powiedział we wtorek wiceminister Ministerstwa Energii, Grzegorz Tobiszowski.

Tym samy obiekt zmieni nazwę na PGG Stadion Śląski. – Rozpoczął się realny proces budowania nie tylko nowego, nowoczesnego przemysłu, ale mówimy również, że chcemy, aby nasze areny sportowe, wraz ze sportowcami, powróciły do rangi tej, na którą zasługują – dodał Tobiszowski.

Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego, do którego należy stadion dodał: – PGG Stadion Śląski – to świetnie brzmi. PGG, największa spółka wydobywcza w Europie, to naprawdę bardzo solidny partner. Pan prezes (PGG, Tomasz Rogala) w drodze na tę konferencję powiedział: ale ten stadion jest duży. To prawda, jest duży – i będzie miał dużego partnera.

– PGG odprowadza każdego roku do budżetu 3 mld zł i jest jednym z największych pracodawców w województwie śląskim. Chcemy pokazać w ten sposób wkład przemysłu górniczego w rozwój regionu. Współfinansujemy kluby sportowe, instytucje kultury, przyszedł czas na największy obiekt sportowy w województwie i jeden z największych w Polsce. Jestem przekonany, że współpraca będzie układać się znakomicie – skomentował z kolei prezes PGG, Tomasz Rogala.

Jak poinformowano, teraz będą jeszcze toczone rozmowy na temat wysokości finansowania. – – Zaczęliśmy od PGG – największego partnera. Z czasem liczymy, że przybędzie więcej partnerów Stadionu Ślaskiego. Mam nadzieję, że umowa z Polską Grupą Górniczą zostanie podpisana na 4-5 lat. To zapewni stabilność obiektu oraz wzbogaci kalendarz imprez na Stadionie Śląskim – zakończył Krzysztof Klimosz, prezes zarządu spółki Stadion Śląski.