Redakcja 12 kwietnia 2018

Ponad 3 miliony widzów w Ergo Arenie

Ergo Arena, do której już w czerwcu powróci organizacja KSW poinformowała, że liczba widzów, którzy odwiedzili do tej pory halę, przekroczona 3 miliony.


Tyle osób zgromadziło się w hali na granicy Gdańska i Sopotu podczas 1113 imprez, które zorganizowano w blisko siedem i pół roku od otwarcia hali.

– Dziękujemy za zaufanie. Gdańscy i sopoccy podatnicy, wspólnie budowaliśmy tę cudowną halę. Było wielu przeciwników tej budowy, ale wbrew im, zbudowaliśmy halę, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Prezydentowi Karnowskiemu dziękuje za współpracę – powiedział prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.

Ergo Arena to jeden z najnowocześniejszych obiektów widowiskowo-sportowych w tej części Europy. Hala leżąca dokładnie na granicy Gdańska i Sopotu otwarta została 18 sierpnia 2010 roku, a jej działalność zainaugurował mecz siatkówki męskiej: Polska – Brazylia. Od tego czasu w Ergo Arenie odbyło się już 1113 imprez – były to zarówno wydarzenia sportowe, jak i koncerty, imprezy rodzinne, kabarety, czy musicale. To właśnie tutaj w wypełnionym po brzegi obiekcie występowali m.in. Depeche Mode, Lady Gaga, czy Rammstein. Rekordowym rokiem był 2017, w którym odbyło się 268 imprez, czy wydarzeń– oznacza to, że co półtora dnia w hali na granicy miast odbywało się jakieś wydarzenie.

Kibice sportów walki mogą natomiast w Ergo Arenie regularnie oglądać gale organizacji KSW. W roku 2017 natomiast do hali zawitało również amerykańskie UFC, a wcześniej rosyjskie ACB.

– Wydawało się, że milion, dwa to dużo – dodaje Magdalena Sekuła, prezes zarządu spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora Ergo Areny. – Tymczasem w ósmym roku funkcjonowania hali przekraczamy 3 milion. Nie byłoby to możliwe gdyby nie kibice, którzy dopingując swojej ukochanej drużynie regularnie pojawiają się w Ergo Arenie. Dziś wspólnie możemy cieszyć się z tego sukcesu, sukcesu, którego nie byłoby gdyby nie wizje i marzenia Prezydentów: Gdańska i Sopotu. To ich zdecydowanie i upór spowodowały, że miejsce gdzie przed ponad dekadą nie było dosłownie nic, dziś tętni życiem przez cały rok, gwarantując emocje i rozrywkę na najwyższym poziomie.

– To sukces władz jak i całego zespołu Ergo Areny – podkreślił prezydent Sopotu, Jacek Karnowski. – Dziękuje także całej grupie Trefl i wszystkim sportowcom, dla których ta hala powstała. Życzę sobie byśmy się spotykali tutaj aż do ostatniego finału, zarówno w koszykówce jak i w siatkówce.