Redakcja 4 lipca 2017

Wisła ma problem?

Jak informuje Sport.pl, Centralny Ośrodek Sportu unieważnił przetarg na modernizację torów najazdowych na skoczni w Wiśle. To może być problem.

Przypomnijmy, iż miasto ma być organizatorem inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ma tam się odbyć konkurs drużynowy i indywidualny. Teraz ta wizja się oddala.

Dlaczego COS unieważnił przetarg ogłoszony 14 czerwca? Otóż wpłynęła jedna oferta opiewająca na prawie dwa miliony złotych. Zawierała ona również braki formalne.

– Niestety muszę potwierdzić, że przetarg został unieważniony. Na szczęście nowy przetarg został ogłoszony tuż po decyzji o odwołaniu poprzedniego i już 14 lipca powinniśmy poznać wykonawcę inwestycji. To był taki margines błędu, który był dopuszczalny. Na więcej nie możemy sobie jednak pozwolić – stwierdził Andrzej Wąsowicz, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Zarazem dodaje, że jeżeli nie będzie odpowiedniej firmy to pojawi się problem. Stwierdza przy okazji, że jest pomysł jak temu zaradzić, ale „na razie jednak nie zapeszajmy”.

Skocznia ma być gotowa na 27 października, a trzy dni później będzie ją wizytować delegacja FiS.