Redakcja 7 maja 2016

Lublin inwestuje w sport

W Lublinie przebudują ważny obiekt sportowy, stadion lekkoatletyczny. Miasto zawarło już kontrakt z generalnym wykonawcą.


Koszt inwestycji ma się zamknąć w kwocie 37 milionów złotych. Z tej kwoty 10 milionów pokryje dotacja z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Za budowę odpowiedzialne zostało konsorcjum Budimeksu i spółki Tamex Obiekty Sportowe.

Przewiduje się, że prace mają zostać zakończone w ciągu dwóch lat. Wówczas obiekt ma spełniać wymogi Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (dla kategorii III A).

– Będzie to stadion kategorii III A, co oznacza że będzie można na nim rozgrywać najważniejsze zawody lekkoatletyczne, w tym mityngi międzynarodowe. Będzie wyposażony w 8-torową, 400-metrową bieżnię, oraz rzutnię kulą, rzutnię dyskiem, rzutnię młotem, stanowiska do skoku wzwyż, skoku o tyczce, skoku w dal, stanowiska treningowe. Powstanie też nowy budynek zaplecza treningowego – informuje Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Lublin.

– Ten projekt jest dopełnieniem bazy szkoleniowej dla naszych lekkoatletów, ale też jest przykładem naszej dobrej współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, tak jak wcześniej współpracowaliśmy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej przy budowie stadionu Arena Lublin i z Polskim Związkiem Pływackim przy budowie Aqua Lublin – dodał Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.