Redakcja 18 lutego 2016

Radom się buduje

W końcu jest decyzja Krajowej Izby Odwoławczej, która utrzymała w mocy rozstrzygnięcie przetargu na budowę obiektów sportowych w Radomiu.


Mowa o hali widowiskowo-sportowej i stadionu piłkarskiego przy ul. Struga. – Teraz ruszamy pełną parą! Decyzja KIO oznacza, że na przełomie lutego i marca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie już mógł podpisać umowę z wykonawcą, czyli konsorcjum firm Rosa-Bud i Maxto. Tak jak zapowiadaliśmy, już wiosną rozpoczniemy budowę nowoczesnej hali i stadionu, czyli serca Radomskiego Centrum Sportu. Jesień 2018 roku będzie tym momentem, kiedy radomscy siatkarze, koszykarze i piłkarze zagrają już na nowych obiektach – powiedział prezydent miasta, Radosław Witkowski.

Zwycięzca przetargu zaproponował realizację inwestycji za niespełna 110 milionów złotych.

Na widowni hali zasiąść będzie mogło 5000 widzów, z czego ok. 3700 miejsc znajdzie się na trybunach stałych, a ok. 1300 miejsc na trybunach ruchomych teleskopowych. W obiekcie znajdzie się także hala treningowa wraz z szatniami oraz pomieszczeniami administracyjnymi.

– Na taki obiekt radomianie czekali wiele lat. To było marzenie zarówno kibiców, jak i środowisk sportowych. Hala przy ul. Narutowicza ma już swoje lata i nie spełnia współczesnych wymagań. Co ważne, nowa hala będzie mogła być wykorzystywana nie tylko do organizacji widowisk sportowych, ale także targów czy dużych koncertów. Liczymy, że naszym nowoczesnym obiektem zainteresują się m.in. organizatorzy dużych, międzynarodowych imprez sportowych, a także spektakularnych wydarzeń z udziałem światowej klasy artystów – dodał Witkowski.

Z kolei stadion od początku ma posiadać m.in. podgrzewaną murawę. – W pierwszym etapie budowy ma być wykonany budynek główny wraz z trybuną główną. Będzie ona kompleksowo zadaszona z liczbą miejsc siedzących nie mniej niż 3,5 tys. W tym etapie ma również powstać trybuna równoległa do trybuny głównej z liczbą miejsc siedzących nie mniej niż 2 tys. W sumie, po realizacji pierwszego etapu prac, na trybunach stadionu będzie mogło zasiąść 5,5 tysiąca kibiców. Obiekt ma być wyposażony w system sztucznego oświetlenia – skomentował Grzegorz Janduła, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.