Redakcja 11 października 2015

W Lublinie się budują

Po tym jak w Lublinie powstał nowoczesny stadion piłkarski oraz basem olimpijski miasto uznało, że czas na kolejną inwestycję.


Tym razem będzie to stadion lekkoatletycznym. Lublin ogłosił przetarg na wykonawcę obiektu. Powstanie on przy alei Piłsudskiego.

– Przesadą jest mówienie, że ten stadion jest ruiną, ale bez dwóch zdań wymaga kapitalnego remontu. Będzie to kolejna inwestycja sportowa w mieście. Mamy piękny stadion piłkarski, nowoczesny basen olimpijski, a teraz pora na stadion lekkoatletyczny. Co ważne, będzie służył nie tylko dorosłym, ale przede wszystkim młodzieży z lubelskich szkół – powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Docelowo obiekt ma być jedną z najlepszych baz lekkoatletycznych w kraju. Wszakże jest tam już specjalistyczny orlik i hala.

Projekt będzie dofinansowany z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 10 milionów złotych. Całość ma kosztować około 35 miliony.

– Niestety, budowa obiektów sportowych nie będzie już możliwa z funduszy unijnych. Postaramy się pozyskać jednak więcej środków zewnętrznych. Będziemy prosić ministra sportu o przynajmniej 50-procentowe dofinansowanie – dodał Żuk.

Obiekt docelowo będzie spełniał wymogi Międzynarodowej Federacji Lekkoatletyki. Prace mają zostać zakończone w 2017 roku.