Redakcja 15 maja 2014

Nowe oświetlenie na stadionie Ruchu

Prezydent Chorzowa - Andrzej Kotala wydał oświadczenie, w którym odniósł się do sprawy licencji dla Ruchu Chorzów na grę w T-Mobile Ekstraklasie.
"W związku ze staraniami spółki Ruch Chorzów o licencję na rozgrywanie meczów ekstraklasy na stadionie przy ulicy Cichej informujemy, że Miasto Chorzów zrobi wszystko, by wymogi związane z infrastrukturą stadionu nie były przeszkodą w uzyskaniu licencji. MORiS Chorzów spełni oczekiwania Ekstraklasy i dodatkowo zmodernizuje oświetlenie stadionu na potrzeby transmisji telewizyjnych w technologii HD. Będzie to kolejny wydatek poniesiony przez miasto w ostatnim czasie, aby obecny stadion Ruchu mógł być nadal miejscem rozgrywek w ekstraklasie.
 
Problemów z uzyskaniem licencji można było uniknąć. Nowe wymogi licencyjne znane były już pół roku temu. M.in. z tego powodu miasto ogłosiło konkurs architektonicznych, wyłoniło zwycięską koncepcję a w projekcie budżetu na 2014 rok zabezpieczono kwotę 10 mln złotych na kompleksową modernizację stadionu przy Cichej. Przebudowa miała być realizowana etapami. Rozpoczęcie prac budowlanych z pewnością odsunęłoby ryzyko nie otrzymania licencji w kolejnych sezonach. Na to jednak nie zgodzili się radni Wspólnego Chorzowa i podczas grudniowej sesji budżetowej usunęli tę pozycje z tegorocznego planu finansowego. Nadmienić należy, że przebudowa trybun była jedną z obietnic przedwyborczych Wspólnego Chorzowa w 2010 roku. 
 
Miasto po raz kolejny w trybie awaryjnym przeprowadza niezbędne inwestycje, by klub uzyskał licencję. Podkreślić należy, że to jedynie odsuwanie problemu a nie skuteczne jego rozwiązywanie. Ruch Chorzów potrzebuje stadionu nowoczesnego, który będzie spełniał stawiane przez Ekstraklasę wymogi" – brzmi pełne oświadczenie.