Novak Djoković ma swój klub piłkarski. Dokonał inwestycji z innymi gwiazdami
Novak Djoković nabył udziały we francuskim klubie Le Mans FC. Serb dokonał tej inwestycji w ramach współpracy z brazylijskim funduszem Outfield i byłymi kierowcami Formuły 1.
Djoković jest od lat pasjonatem futbolu, sympatyzuje na krajowym podwórku z Crveną Zvezdą Belgrad, ma też słabość do Milanu. Inwestując w Le Mans FC, chce urozmaicić swoją działalność biznesową. Nowy etap w historii tego klubu ma być impulsem, by powalczyć o awans do Ligue 1.
Mamy do czynienia z klubem z Ligue 2, który ma za sobą ostatnio gorszy czas. Francuskie media uważają, że Djoković dostrzega w tym projekcie spore szanse na rozwój. Serb, realizując to przedsięwzięcie, połączył siły z funduszem Outfield, a kooperują z nim Felipe Massa i Kevin Magnussen, a możemy mówić o współpracy gwiazd tenisa i motorsportu.
Cel jest taki, by Le Mans nie kojarzyło się już tylko z wyścigami 24h, ale by także futbol zyskał na znaczeniu. Le Mans FC istnieje od 1985 r. Jeśli chodzi o największe sukcesy, warto zwrócić uwagę na awans do Ligue 1 w sezonie 2004/2005 i finał Pucharu Francji w 2009 r.