AIBA ze sponsorem technicznym
Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu (AIBA), organizacja sankcjonująca i organizująca zawody w boksie amatorskim, pozyskała sponsora technicznego.

Kontrakt parafowano z chińskim producentem sprzętu sportowego, Taishan Sports Group.
Okres przez jaki będzie obowiązywać umowa nie został ujawniony. Wiadomo jednak, iż firma będzie wspierać i badać boks młodzieżowy. Ma to zaowocować produkcją specjalnie zaprojektowanego sprzętu dla juniorów oraz kobiet.
Taishan ma także zaproponować wdrożenie technologii redukujących koszty, co miałoby pomóc krajowym organom zarządzającym boksem. Takim przykładem jest przenośny ring, który zaprezentowano przy okazji uroczystości 70. lecia istnienia AIBA, która odbyła się w Gala Dinner w Montreux.
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
Historyczny mecz MLB na Netflixie
Już 25 marca dojdzie do historycznego wydarzenia – pierwszy mecz Major League Baseball będzie transmitowany na platformie Netflix. Na inaugurację zmierzą się New York Yankees oraz San Francisco Giants.