Finał Ligi Mistrzów w Chinach lub USA?
Aleksander Ceferin, nowy prezydent UEFA, poinformował, że w niedalekiej przyszłości finały Ligi Mistrzów UEFA mogą być rozgrywane poza Europą.
– To może być jakiś pomysł, ale trzeba o tym rozmawiać – przyznał Słoweniec.
Jest otwarty na wysłanie finału do Nowego Jorku i przekonuje, że nie będzie to problem dla kibiców. Zasugerował, że przyjazd z Portugalii do Azerbejdżanu jest prawie taki sam jak do Nowego Jorku.
– Jest to europejski turniej, więc trzeba to przemyśleć – dodał. Jeżeli projekt będzie zaakceptowany to finalista będzie wybierany w procesie przetargu.
Ceferin stwierdził, że na pewno chińskie miasta, jak i amerykańskie, będą bardzo zainteresowane.
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
Luksusowy kompleks mieszkaniowy w Dubaju. Efekt współpracy Barcelony z władzami ZEA
FC Barcelona wchodzi w nowy etap globalnej ekspansji, podpisując wielomilionową umowę z inwestorami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Porozumienie wykracza poza klasyczny sponsoring sportowy i obejmuje udzielenie licencji marce Barcy na potrzeby budowy luksusowego kompleksu mieszkaniowego w Dubaju.