Samsung w służbie paraolimpijczykom
Agencja Cheil Spain oraz Samsung Electronics stworzyli nowy czepek pływacki pomagający paraolimpijczykom startującym w pływaniu.

Nazwano go „Blind Cap” i jego zadaniem jest ostrzeganie kiedy sportowiec ma się odwrócić na końcu basenu rozpoczynając tym samym kolejną długość.
Całość oparto na technologii bluetooth. Do współpracy zaproszono również Hiszpański Komitet Paraolimpijski.
– „Blind Cap” jest innowacją, która opiera się na jednej z kluczowych wartości Samsunga, czyli znaczącym postępie dzięki technologii – powiedział Breno Cotta, dyrektor kreatywny Cheil Spain.
Dodał zarazem, że urządzenie wkrótce stanie się rzeczywistością na Igrzyskach Paraolimpijskich.
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
Apple i Maraton Londyński – technologia wkracza na nowy poziom sportu
Apple oficjalnie dołączyło do grona partnerów jednego z najbardziej prestiżowych biegów na świecie – Maratonu Londyńskiego. Firma została ogłoszona partnerem technologicznym edycji 2026, co oznacza istotne wzmocnienie obecności technologii w trakcie eventu.