Nowa formuła tenisa?
Roger Federer i Lleyton Hewitt rozegrają 12 stycznia pokazowy mecz w nowatorskiej formule. Do ciekawej potyczki dojdzie w Sydney.

Imprezę promuje hasło „One night with Federer and Hewitt”. Spotkanie będzie się toczyć do trzech wygranych setów. Jednak partia kończy się po zdobyciu czterech, a nie sześciu gemów. Tym samym do tie-breaku dojdzie przy stanie 3:3. W gemach nie będzie także gry na przewagi przy stanie równowagi. Zniesione będą także powtórki podania, gdy piłka po serwisie trafi w taśmę.
– Ten format zrewolucjonizuje naszą dyscyplinę, szczególnie w klubach i w wydaniu amatorskim. Obecnie czas jest dla każdego bardzo cenny i nowe reguły będą atutem, by mieścić tenis w napiętym grafiku – przyznał Craig Tiley, prezes Tennis Australia.
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
Historyczny mecz MLB na Netflixie
Już 25 marca dojdzie do historycznego wydarzenia – pierwszy mecz Major League Baseball będzie transmitowany na platformie Netflix. Na inaugurację zmierzą się New York Yankees oraz San Francisco Giants.