12.05.2025 13:53

Właściciel Pogoni Szczecin walczy z dziennikarzem

Właściciel Pogoni Szczecin, Alex Haditaghi wszedł w gorący spór z dziennikarzem portalu wSzczecinie.pl, Bartłomiejem Czetowiczem, który przyznał w mediach społecznościowych, że dostawał pogróżki. Nie ma już akredytacji na mecze w Szczecinie. Lokalni dziennikarze solidaryzują się z kolegą po fachu.

2024.10.06 Szczecin
pilka nozna PKO Ekstraklasa sezon 2024/2025
Pogon Szczecin - Piast Gliwice
N/z kibice doping trybuny szaliki oprawa meczu
Foto Szymon Gorski / PressFocus

2024.10.06 Szczecin
Football - Polish PKO Ekstraklasa season 2024/2025
Pogon Szczecin - Piast Gliwice
kibice doping trybuny szaliki oprawa meczu
Credit: Szymon Gorski / PressFocus
Autor zdjęcia: Szymon Gorski / PressFocus

Gdy Alex Haditaghi został właścicielem klubu ze Szczecina, zapewniał, że uregulował zadłużenie sięgające 50 mln złotych. Gdy jednak na boisku przestało się wieść Portowcom, nowemu właścicielowi puściły nerwy. Kanadyjczyk odebrał akredytację Czetowiczowi przed przegranym finałem Pucharu Polski. Podobnie postąpił wobec innych lokalnych dziennikarzy.

Argumenty właściciela

Haditaghi uważa, że Czetowicz kłamie i chce zdyskredytować klub. Dodał, że podtrzymuje odebranie dziennikarzowi akredytacji, bo nie chce go widzieć na stadionie.

Solidarność dziennikarzy

W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy wspierające dziennikarza, któremu odebrano akredytację.

Udostępnij
Bartłomiej Najtkowski

Bartłomiej Najtkowski