28.04.2025 08:55

Kornelia Olkucka ze wsparciem KGHM Polska Miedź S.A. we włoskiej Formule 4

Do grona podmiotów, wspierających Kornelię Olkucką podczas jej kampanii w Italian F4 Championship dołącza kolejna firma.

Kornelia Olkucka ze wsparciem KGHM Polska Miedź S.A. we włoskiej Formule 4
Autor zdjęcia: Kornelia Olkucka

Walka z budżetem to bez wątpienia ten element życia każdego kierowcy wyścigowego, który spędza sen z powiek. Mniej przewidywalny niż walka z rywalami na torze, wymagający cierpliwości, samozaparcia i sięgania tam, gdzie wzrok nie sięga. Kiedy jednak do grona Partnerów dołącza firma, która cieszy się reputacją wiarygodnego producenta, zaufanego kontrahenta i firmy prowadzącej politykę zrównoważonego rozwoju. – wysiłek zostaje nagrodzony. Nie inaczej jest w przypadku Kornelii Olkuckiej, która w związku ze startami w serii Italian F4 Championship pozyskała właśnie poważne wsparcie, by móc walczyć o jak najlepsze lokaty.

Bardzo się cieszę z faktu, że jedna z największych spółek Skarbu Państwa – KGHM Polska Miedź S.A. – postanowiła mi zaufać i obdarzyła mnie wsparciem w nadchodzącym wielkimi krokami sezonie Italian F4 Championship. To zaufanie, którego mam nadzieję nie zawieść – jak zawsze dam z siebie wszystko, a obecność tak poważnego partnera na mojej drodze do F1 potwierdza potencjał, jaki drzemie w kobietach, walczących na równi z innymi w zdominowanym przez mężczyzn świecie motorsportu. Miło mi, że zostałam dostrzeżona i wierzę, że wspólnymi siłami udowodnimy, że jest szansa na polską zawodniczkę w F1 Academy, a docelowo w stawce Królowej Motorsportu – podkreśla Kornelia Olkucka.

Oficjalnie o wsparciu ze strony KGHM Polska Miedź S.A. Kornelia Olkucka poinformowała podczas odbywających się w Poznaniu targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show, na których obecna jest wraz ze swoim bolidem w pawilonie nr 6. 21-letnia zawodniczka Maffi Racing była także na scenie w sobotę, 26 kwietnia 2025 roku, by o godz. 13:30 wygłosić prelekcję na temat wyzwań, przed jakimi staje się, uprawiając zawodowo motorsport.

CV godne uznania

Kornelia Olkucka, obecnie 21-latka, w sezonie 2025 reprezentuje barwy szwajcarskiego zespołu Maffi Racing, startując w Formula Winter Series i przymierzając się do startów w Italian F4 Championship. Rok 2024 z tym samym zespołem spędziła w Formule 4 CEZ Championship, debiutując w tej kategorii single seaterów. Od 14 roku życia rywalizowała w kartingu wyczynowym, będąc jedyną w Europie dziewczyną, która mierzyła się z mężczyznami w najszybszej i najbardziej wymagającej kategorii DD2.

W 2022 roku była reprezentantką Polski na Igrzyskach Sportów Motorowych w Marsylii, startując w kategorii karting endurance. Każdego dnia ciężko pracuje na siłowni i na torze, dając świadectwo, że nie płeć nas określa, ale nasze serce, umiejętności, dążenia i pasja. Jej celem jest dostanie się do F1 Academy, by rywalizując z najszybszymi zawodniczkami na świecie udowodnić, że droga do Formuły 1 stoi przed nią otworem. Studiuje psychologię sportu, w wolnych chwilach – oprócz trenowania i jazdy na symulatorze – uwielbia czytać.

Udostępnij
Bartłomiej Najtkowski

Bartłomiej Najtkowski