Z kraju 2 września 2011

Nie trzeba wiele

Kluby T-Mobile Ekstraklasy w zamkniętym w tym tygodniu okienku transferowym przeprowadziły blisko 300. transferów. Najskuteczniej działała Legia Warszawa.

\"\"Największą liczbę transakcji zanotował Górnik Zabrze, który sprzedał i nabył łącznie 31. zawodników. Najgłośniejszymi transferami tego klubu było odejście Roberta Jeża i Daniela Sikorskiego do warszawskiej Polonii.

Najbardziej efektywna na rynku była Legia Warszawa, która wmocniła się niewielkim kosztem, zmieniając diametralnie sposób gry. – Ten zespół to najlepszy przykład tego, jak niewiele trzeba, by zmienić oblicze drużyny. Pozyskano jednego gracza z tyłu, jednego z przodu i drużyna nabrała pewności siebie, a przede wszystkim podniosła sportową wartość. Gdyby dziś kibiców w Polsce spytać o pierwsze skojarzenie z Legią, to większość pewnie rzuciłaby nazwisko Ljuboja – mówi ekspert stacji nSport, Radosław Gilewicz.

Serb za rok gry w stolicy inkasuje pół miliona euro. Jego rodak broniący barw Wisły Kraków – Ivica Iliev – liczyć może na 100 tysięcy mniej.