Z kraju 4 lipca 2012

Ryncarz atakuje

Znakomitym wynikiem dla Piotra Ryncarza zakończyły się zawody trialowe w Kysaku na Słowacji. To kolejny sukces, choć sponsorów nie widać.

\"\"
W dniach 30.06. – 01.07.2012 odbyły się tam Mistrzostwa Słowacji oraz III i IV runda Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Classic Trial.

Startując w trzydziestopięciostopniowym upale Ryncarz wywalczył pierwsze miejsce w obu eliminacjach Mistrzostw Słowacji w klasie „Volnej” oraz wygrał obie rundy Pucharu Polski.

Podkreślić należy, że zawodnik, który zajął drugie miejsce w pierwszym dniu zawodów, miał sześć razy więcej punktów karnych od Ryncarza, który powiększył swoją przewagę nad rywalami w Pucharze Polski do ponad dwudziestu punktów. Po raz kolejny podkreślić musimy, iż Ryncarz startuje tak na dobrą sprawę na własną rękę, o czym można przeczytać TU.

Dzięki bardzo dobrej postawie koledzy Piotra z KKCiM Smok dwukrotnie zdobyli drugie miejsce w Klasyfikacji Klubowej Mistrzostw Polski i umocnili swoją pozycję w walce o tytuł Wicemistrza Polski.

– Bardzo się cieszę. Jednak sukcesów nie byłoby bez mojego „mindera” Wiesława Jiraka, który jest w zespole mechanikiem, psychologiem i „dobrym wujkiem”. Na słowa uznania zasługuje także Mirek Gumula, który cały czas pomaga mi w pozyskiwaniu nowych partnerów – powiedział nam Ryncarz po zawodach.