Z kraju 7 czerwca 2022

PZPN ogłosił datę rozegrania meczu o Superpuchar Polski

Już w przyszłym tygodniu większość klubów Ekstraklasy rozpocznie przygotowania do sezonu 2022/23. Jak zwykle spotkaniem, które otworzy nową kampanię będzie starcie o Superpuchar Polski.

Mecz o Superpuchar 9 lipca

We wtorkowe południe Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że mecz o Superpuchar Polski odbędzie się w sobotę 9 lipca o godzinie 20:10. W nim dojdzie do potyczki mistrzów Polski ze zwycięzcą krajowego pucharu – zatem Lech Poznań zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Spotkanie odbędzie się na stadionie przy ulicy Bułgarskiej, a transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

– Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Lechem Poznań a Rakowem Częstochowa zostanie rozegrany 9 lipca (sobota) o godz. 20:10. Spotkanie odbędzie się na stadionie mistrza Polski – czytamy w komunikacie na stornie Łączy Nas Piłka.

Taka data oznacza, że spotkanie o Superpuchar odbędzie się pomiędzy meczami pierwszej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów, w których udział weźmie Lech. Swojego rywala Kolejorz pozna w przyszłym tygodniu.

Kolejne starcie Lecha z Rakowem

Konfrontacja obu drużyn będzie już trzecią bezpośrednią batalią Lecha i Rakowa w 2022 roku. Jak do tej pory dwukrotnie lepszy okazywał się zespół Marka Papszuna. W Ekstraklasie częstochowianie triumfowali 1:0, a w majowym finale Pucharu Polski 3:1. Lipcowy mecz będzie dla Rakowa także szansą na obronę tytułu wywalczonego przed rokiem. Wówczas wicemistrzowie kraju pokonali po rzutach karnych Legię Warszawa.