Z kraju 18 maja 2022

Finały Energa Basket Ligi w Super Polsacie

Rozpoczęły się finałowe starcie w Energa Basket Lidze. Wszystkie spotkania serii play-off pomiędzy Śląskiem Wrocław a Legią Warszawa będzie można obejrzeć w ogólnodostępnym kanale Super Polsat.

Finał Energa Basket Ligi w Super Polsacie

We wtorkowy wieczór odbyło się pierwsze spotkanie z serii finałowej pomiędzy Śląskiem Wrocław a Legią Warszawa. Gospodarze wygrali 76:72 i w rywalizacji toczonej do czterech wygranych prowadzą 1:0.

W przedmeczowym studio telewizji Polsat ogłoszono, iż pozostałe mecze finałowe będzie można obejrzeć na antenie ogólnodostępnego Super Polsatu. Taka informację podał Radosław Piesiewicz, prezes zarządu Polskiej Ligi Koszykówki.

Wszystkie finałowe starcia Energa Basket Ligi rozpoczynać będą się o tej samej godzinie – 20:40. Najbliższe trzy zaplanowano kolejno na czwartek, niedzielę oraz wtorek.

Niespodziewany skład finału

Obecny sezon Energa Basket Ligi jest bardzo emocjonujący. W finałowej rywalizacji znalazły się zespoły Śląska Wrocław oraz Legii Warszawa, które po fazie zasadniczej zajmowały odpowiednio piąte oraz szóste miejsce. W rywalizacji o brązowy medal mierzyć będą się z kolei drużyny Anwilu Włocławek oraz Czarnych Słupsk. Obrońca tytułu, Stal Ostrów, przegrało rywalizację play-off już w ćwierćfinale.