Z kraju 13 maja 2022

Lech Poznań organizuje oglądanie Derbów Poznania na telebimie przy Bułgarskiej

Do zakończenia sezonu PKO Ekstraklasy pozostały dwie kolejki. Niezwykle istotnym meczem dla układu sił na samej górze tabeli będą derby Poznania pomiędzy Wartą a Lechem, które odbędą się na skromnym stadionie w Grodzisku Wielkopolskim.

Derby Poznania na telebimie

Sobotni mecz pomiędzy Wartą a Lechem cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. “Zieloni” nie posiadają jednak swojego obiektu, który spełniałby wymogi do gry w Ekstraklasie i stąd domowe starcia rozgrywają w Grodzisku Wielkopolskim. Tamtejszy obiekt może pomieścić zaledwie nieco ponad 5 tysięcy kibiców.

W związku z zaistniałą sytuacją, Lech zaprasza swoich kibiców na stadion przy Bułgarskiej, gdzie zorganizowane zostanie oglądanie meczu na dużym telebimie.

Na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim znajdzie się miejsce zaledwie dla pięciu tysięcy kibiców. Reszta będzie chciała ten mecz obejrzeć na ekranie. Stadion Poznań organizuje wspólne oglądanie tuż obok naszego domu, czyli obiektu przy Bułgarskiej. Za Kotłem, czyli drugą trybuną, na SkwerPlay ustawiony zostanie telebim o wielkości 7×4 m, na którym będzie transmitowane starcie pomiędzy Wartą a Kolejorzem. Ze względu na to, że nie jest to impreza masowa, liczba wejściówek jest ograniczona, więc warto pospieszyć się z rezerwacją miejsca. Na miejscu będzie strefa gastronomiczna, gdzie będzie można napić się piwa i innych napojów chłodzących, a także zjeść kiełbaskę. Dodatkowo czynna będzie restauracja Podanie, gdzie również będzie można oglądać spotkanie – czytamy na oficjalnej stronie Lecha Poznań.

Lech zapewni sobie tytuł już w sobotę?

Przypomnijmy, że Lech Poznań ma bardzo duże szanse na wywalczenie mistrzostwa Polski. Kolejorz przewodzi w tabeli Ekstraklasy mając dwa punkty więcej od Rakowa Częstochowa. Jeżeli w sobotnie popołudnie pokona Wartę, a następnie Raków nie zwycięży w starciu przeciwko Zagłębiu, przy Bułgarskiej będzie można otwierać szampany.