Aktualności 22 marca 2022

Leroy Merlin nadal jest sponsorem reprezentacji Polski

Francuska sieć hipermarketów Leroy Merlin mierzy się z poważnym kryzysem wizerunkowym. Wszystko za sprawą decyzji firmy o pozostaniu na rosyjskim rynku. Choć wiele podmiotów decyduje się na zerwanie współprac z tą marką, to nadal Leroy Merlin jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej. 

W momencie, gdy sieć Leroy Merlin podjęła decyzję o kontynuowaniu działalności na rosyjskim rynku, rozpoczęto spekulacje na temat umowy sponsorskiej, jaką ma francuska firma z reprezentacją Polski. Sprawa wzbudziła dodatkowe zainteresowanie, gdyż jak wiadomo, biało-czerwoni mieli grać z Rosjanami w barażach, ale stanowcza postawa Polskiego Związku Piłki Nożnej pomogła w wykluczeniu reprezentacji Rosji z rywalizacji.

Leroy Merlin pozostaje sponsorem reprezentacji Polski

PZPN miał kilka dni, by rozwiązać umowę z francuską firmą. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zakończenie współpracy przed marcowym zgrupowaniem, gdyż od tego momentu logo sponsora będzie oczywiście dodatkowo eksponowane. Tak się jednak nie stało.

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa z udziałem Czesława Michniewicza. Jak można było zauważyć, logo Leroy Merlin nadal widnieje w grupie sponsorów reprezentacji Polski. Pozostaje pytanie, czy nacisk, jaki z pewnością się pojawi, wpłynie na rozwiązanie kontraktu w trakcie zgrupowania kadry.