Aktualności 1 lipca 2021

Wisła Kraków ogłosiła terminarz w nietypowy sposób. Inspiracja z Bundesligi

Sezon PKO Ekstraklasy rozpocznie się za niecały miesiąc. Z okazji zbliżających się rozgrywek Wisła Kraków opublikowała swój terminarz w ciekawy sposób. Chociaż widać w ich nagraniu zagraniczną inspirację, klubowym mediom nie można odmówić pomysłowości.

Najbliższy sezon PKO Ekstraklasy rozpocznie się już 24 lipca. Nadchodzące rozgrywki będą w pewien sposób przełomowe – w krajowej elicie zagra bowiem 18 drużyn, a nie szesnaście, jak było do tej pory. Wszystkie zespoły już rozpoczęły przygotowania, a większość rozegrała już pierwsze mecze towarzyskie.

Terminarz ekstraklasy z przymrużeniem oka

Zbliżający się start sezonu to nie tylko okazja do lepszego zgrania drużyn. To także doskonała szansa dla… mediów klubowych, które mogą wykazać się kreatywnością. Z tego założenia wyszła Wisła Kraków, która w nietypowy sposób zaprezentowała terminarz nadchodzących rozgrywek.

W komentarzach klub nie ukrywał, że inspirował się pomysłem klubu Bundesligi, FC Augsburg, który stworzył podobny materiał, oczywiście dostosowany do niemieckich realiów i tamtejszej kultury popularnej. Trzeba przyznać, że film Wisły Kraków spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony kibiców zespołu.

Poza tym, niewiele jest negatywnych komentarzy ze strony fanów innych klubów. Jak jednak media “Białej Gwiazdy” zaznaczyły, trzeba “traktować poniższy materiał z przymrużeniem oka”. Widać że większość piłkarskich fanów właśnie tak zareagowała na to nagranie.