Aktualności 6 maja 2021

Andrzej Strejlau kończy z komentowaniem meczów po Euro 2020

Andrzej Strejlau wkrótce zakończy pracę w roli komentatora i eksperta. Były selekcjoner reprezentacji w rozmowie z “Interią” wyznał, że Euro 2020 będzie jego ostatnim turniejem podczas którego zasiądzie przed mikrofonem.

“Kiedyś przecież trzeba skończyć”

Andrzej Strejlau to postać, którą bardzo dobrze kojarzą wszyscy piłkarscy kibice w Polsce. Jako trener 71-latek był selekcjonerem reprezentacji Polski, a także prowadził m.in. Legię Warszawa, Zagłębie Lubin oraz chiński Shanghai Shenhua. Po zakończeniu pracy w roli szkoleniowca Strejlau zaangażował się w działalność medialną. W latach 2008-2009 był rzecznikiem prasowym PZPN-u. Poza tym od lat występuje w telewizji w roli eksperta oraz komentatora sportowego.

W rozmowie z “Interią” Andrzej Strejlau zdradził, że niebawem pragnie odejść na emeryturę. Były trener wyznał, że tegoroczne piłkarskie Mistrzostwa Europy będą jego ostatnim turniejem w roli komentatora i eksperta TVP Sport.

Jestem teraz mocno zajęty. Intensywnie przygotowuję się do pracy podczas zbliżających się mistrzostw Europy. Jest co robić, bo piłka nożna cały czas się zmienia. To będzie najprawdopodobniej moja ostatnia wielka piłkarska impreza w roli komentatora. Kiedyś przecież trzeba skończyć – stwierdził w rozmowie z “Interią” były trener.

Dariusz Szpakowski również pożegna się z TVP Sport po Euro?

Możliwe, że nie będzie to jedyne pożegnanie z TVP Sport po Euro 2020. W rozmowie z Romanem Kołtoniem w 2019 roku Dariusz Szpakowski zdradził bowiem, że raczej nie skomentuje Mundialu w Katarze, który odbędzie się w przyszłym roku. Czy plany komentatora są wciąż aktualne, na razie nie wiadomo. Na razie pewne jest, że wieloletni dziennikarz TVP skomentuje mecz Szwecja-Polska podczas tegorocznego turnieju. Jak informują “WP SportoweFakty”, Szpakowski może także skomentować finał mistrzostw.