Aktualności 28 kwietnia 2021

Kluby sportowe w komitecie wsparcia walki z depresją

Kluby sportowe z województwa śląskiego zaangażowały się w akcję wspierającą walkę z depresją. Organizatorem inicjatywy jest Samodzielny Publiczny Zakład Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Siemianowicach Śląskich.

“Depresję da się wyleczyć”

Z oficjalnych danych z czasu pandemii wynika, że w Polsce z depresją walczy około milion osób. Na ten problem zwrócił uwagę Samodzielny Publiczny Zakład Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Siemianowicach Śląskich. Wraz z grupą śląskich filmowców placówka zorganizowała akcję “Depresję da się wyleczyć”. Kampanię można wesprzeć za pośrednictwem portalu Zrzutka.eu.

Kluby sportowe zaangażowały się w akcję

W całą inicjatywę postanowiły się zaangażować również kluby sportowe z województwa śląskiego. Akcja wyrosła w środowisku piłkarskim, ale zaangażowali się w nią także przedstawiciele innych dyscyplin. Aktualnie komitet wsparcia tworzą GKS Tychy (piłka nożna, hokej i koszykówka), GKS Katowice (piłka nożna mężczyzn i kobiet, siatkówka, hokej), GKS Jastrzębie, Górnik Zabrze i Zagłębie Sosnowiec.

Każdy czasami ma gorszą chwilę i skontaktowanie się z lekarzem “od głowy” jest tym samym co zgłoszenie się do lekarza “od kolana”. Jeśli w pojedynkę zmagamy się problemami, to wydają się nie do przezwyciężenia. Z fachową pomocą będzie łatwiej się z nimi zmierzyć. Mówią o tym największe gwiazdy futbolu. Dlatego weszliśmy w akcję SPZTUiW i filmowców, bo doceniamy ich zaangażowanie. Wpłaciliśmy środki i zachęcamy wszystkich, żeby również się dołączyli – powiedział w oficjalnym komunikacie rzecznik prasowy Zagłębia Sosnowiec Jerzy Mucha.

Cała społeczność Górnika Zabrze od wielu lat włącza się we wszelakie akcje społeczne i charytatywne. Empatia i wrażliwość na problemy społeczne jest nam niezwykle bliska. Rozumiemy też, że walka z depresją jest walką trudną, szczególnie w samotności. Jednak może okazać się walką skuteczną przy wsparciu osób dookoła. Dlatego zabrzański klub przyłącza się do akcji, by wspólnie wspierać osoby walczące z tą chorobą – dodał rzecznik prasowy Górnika Zabrze Bartłomiej Perek.