Aktualności 15 kwietnia 2021

Ekstraklasa S.A. i Totalizator Sportowy wyróżnili trzech piłkarzy

Właśnie zakończył się plebiscyt PKO BP Ekstraklasy którego partnerem był Totalizator Sportowy. Do Galerii Legend Ekstraklasy za okres 2011-2020 trafili Miroslav Radović, Piotr Celeban i Gerard Badia.

Galeria Legend Ekstraklasy

Galeria Legend Ekstraklasy to inicjatywa, którą zapoczątkowano w 2018 roku. Wówczas Ekstraklasa S.A. zorganizowała trwający przez dwa miesiące plebiscyt, podczas którego kibice mogli głosować na 105 piłkarzy, z przestrzeni blisko stu lat. Spośród zawodników fani rozgrywek wybrali 22-osobową Galerię Legend.

Z kolei rok później wydawnictwo Novae Res przy współpracy z Ekstraklasą S.A. wydało publikację “Galeria Legend Ekstraklasy”. Wojciech Bajak w książce swojego autorstwa opisał historie wszystkich 105 zawodników, którzy byli nominowani w plebiscycie.

Kibice i eksperci wyróżnili kolejnych trzech piłkarzy

Ekstraklasa S.A. przy współpracy z Totalizatorem Sportowym postanowiła przypomnieć o Galerii Legend. W plebiscycie #MojeLegendy 2011-2020 piłkarscy kibice za pośrednictwem aplikacji Ekstraklasy oraz dwaj eksperci – Roman Kołtoń i Krzysztof Marciniak mogli oddać głosy na piętnastu zawodników, spośród których wyróżnienie miały otrzymać trzy nazwiska.

Koniec końców, na szczycie łącznej klasyfikacji plebiscytu znaleźli się Miroslav Radović, Piotr Celeban i Gerard Badia. Tym samym cała trójka znalazła się w Galerii Legend Ekstraklasy. Na kolejnych miejscach znaleźli się m.in. Tomasz Jodłowiec, Igor Angulo, Flavio Paixao i Michał Pazdan. Nie jest jednak wykluczone, że pozostali nominowani nie zostaną wyróżnieni w przyszłości.