Aktualności 8 kwietnia 2021

LaLiga i Banco Santander przedłużyli współpracę

LaLiga przedłużyła umowę z Banco Santander. Hiszpański bank będzie sponsorem tytularnym rozgrywek do końca sezonu 2023/2024 z opcją przedłużenia.

Obie strony od pięciu lat wyrażają zadowolenie ze współpracy

Opinie na temat posiadania sponsora tytularnego przez sportową ligę są podzielone. Patrząc na świat futbolu, jakiś czas temu z tego rozwiązania zrezygnowała choćby angielska Premier League. Większość piłkarskich lig posiada jednak sponsorów tytularnych, czego przykładami są choćby włoska Serie A, francuska Ligue 1 czy hiszpańska LaLiga.

Ostatnia z powyższych lig od lat współpracuje od lat z Banco Santander. Hiszpański bank jest sponsorem tytularnym rozgrywek od 2016. Obie strony zorganizowały przez ten czas wiele inicjatyw. Jedna z nich miała miejsce między 11 a 21 grudnia ubiegłego roku. Obie strony zobligowały się, że za każdą bramkę w lidze przekażą po tysiącu na rzecz osób odizolowanych w czasie pandemii. W ten sposób zebrano łącznie 130 tysięcy euro.

“Podążamy właściwą drogą”

Dotychczasowa umowa LaLigi z Banco Santander trwała do końca sezonu 2021/2022. Ostatecznie obie strony zdecydowały się jednak na jej przedłużenie o kolejne dwa lata. Co więcej, jest w niej zawarta opcja przedłużenia o następny rok.

Dalsza współpraca z Banco Santander jest potwierdzeniem, że podążamy właściwą drogą. Banco Santander to wiodąca firma w swojej branży, która zdecydowała się na wybór LaLigi jako głównego partnera w świecie sportu, co jest dla nas źródłem niekończącej się dumy – przyznał prezydent LaLigi Javier Tebas.

Na mocy tej współpracy LaLiga ma otrzymać 20 milionów euro rocznie.