Aktualności 28 marca 2021

Zagłębie Lubin przyznało nagrody podczas gali na 75-lecie klubu

Zagłębie Lubin w minioną sobotę zorganizowało galę z okazji 75-lecia klubu. Ze względu na obostrzenia, uroczystości odbyły się w trybie online.

“Miedziowi” świętują”

Na początku marca Zagłębie Lubin świętowało 75-lecie oficjalnego założenia klubu. Z tej okazji “Miedziowi” zaproponowali kilka inicjatyw. W sklepie internetowym pojawiły się między innymi pamiątkowe monety oraz dedykowane kubki.

Największe zainteresowanie wzbudziły jednak rocznicowe koszulki Zagłębia. Można powiedzieć, że ich sprzedaż okazała się sukcesem marketingowym. Pierwsza seria koszulek w magazynie rozeszła się już po dwóch dniach.

To tylko potwierdza, że czasy się zmieniły i ludzie chętnie zapłacą, ale musi być jakość i fajny projekt. I w tym kierunku powinno się iść (pamiątki, catering, infrastruktura dla kibiców). Gratulacje – skomentował na Twitterze jeden z kibiców.

Finałem obchodów miała być jednak gala, która jednak ze względu na obostrzenia musiała się odbyć zdalnie. Wcześniej klub w mediach społecznościowych zwrócił się do kibiców z pytaniem, która data uroczystości bardziej by im odpowiadała.

Gala dostosowana do pandemicznych obostrzeń

Koniec końców, gala odbyła się w sobotę 27 marca za pośrednictwem platformy YouTube. Podczas uroczystości klub przyznał wyróżnienia dla najlepszego piłkarza, trenera oraz jedenastki 75-lecia. Głosowanie zostało przeprowadzone online – kibice mieli podesłać na adres mailowy klubu swoich kandydatów do wyróżnienia. Tym samym fani “Miedziowych” wyróżnili Lubomira Guldana (Najlepszy Piłkarz), Stanisława Świerka (Najlepszy Trener).

Zagłębie Lubin

Z kolei w wyróżnionej drużynie znaleźli się W drużynie 75-lecia znaleźli się: Jarosław Bako, Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Romuald Kujawa, Costa Nhamoinesu, Andrzej Szczypkowski, Zbigniew Szewczyk, Arkadiusz Woźniak, Rudolf Konieczny, Iljan Micanski i Edward Kicior.

Cała gala trwała półtora godziny. Podczas specjalnego panelu wystąpili historycy Adam Babicz i Krzysztof Kostka, a także byli i obecni piłkarze i trenerzy.

Fot. Zagłębie Lubin