Aktualności 23 marca 2021

Mecze reprezentacji Polski do 2028 roku w TVP

Telewizja Polska poinformowała w specjalnym komunikacie, że nabyła prawa do transmisji meczów reprezentacji Polski aż do 2028 roku.

60 meczów Polaków

Kibice w Telewizji Polskiej w ciągu najbliższych siedmiu lat obejrzą około 60 występów biało-czerwonych. Złożą się to mecze eliminacji EURO 2024 i EURO 2028, a także Mistrzostwa Świata 2022 i 2026, a także spotkania towarzyskie. Ponadto TVP pozyskała prawa do transmisji dwóch kolejnych finałów Mistrzostw Europy (2024, 2028), a także trzech najbliższych edycji Ligi Narodów.

Największy przetarg w historii

To najważniejszy i największy w historii przetarg na bardzo konkurencyjnym rynku praw sportowych – powiedział na specjalnej konferencji prasowej, dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski. Prezes PZPN, Zbigniew Boniek z kolei stwierdził: – Patrząc na historię polskiego futbolu, widzimy, że telewizja publiczna była zawsze blisko naszej kadry. Cieszymy się, że największy telewizyjny partner reprezentacji zagwarantuje wszystkim kibicom wysoką jakość przekazu i możliwie najszerszy dostęp telewidzów do meczów drużyny narodowej.