Aktualności 11 lutego 2021

Śląsk Wrocław obdarował pączkami klinikę onkologiczną “Przylądek Nadziei”

Śląsk Wrocław z okazji Tłustego Czwartku wyciągnął dłoń do potrzebujących. Klubowa delegacja odwiedziła klinikę onkologiczną “Przylądek Nadziei”.

Śląsk wspiera klinikę onkologiczną

“Przylądek Nadziei” to klinika onkologiczna, założona przez Fundację “Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, której celem jest pomoc dzieciom zmagającym się z rakiem. Śląsk Wrocław od kilku lat angażuje się w jej wsparcie, uczestnicząc w różnych inicjatywach. Przykładowo, w ubiegłym roku klub zakupił do kliniki maseczki ochronne. Poza tym uczestniczył w akcji przy współpracy z aplikacją Rakreaton Acitivity,

Śląsk Wrocław, od dawna współpracujący z Fundacją „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, zaangażował się mocniej i cały dystans pokonany przez piłkarzy WKS-u również podczas treningów jest doliczany do wspólnej puli i pomaga chorym dzieciom można przeczytać na profilu Śląska na Facebooku.

“Każda okazja jest dobra, by się dzielić”

Ostatnio klub wziął także udział w akcji “#JedenOdeMnie”, która ma przypominać o przekazaniu 1% podatku na cele charytatywne. Przy tej okazji Śląsk Wrocław zachęcił do przekazania pieniędzy właśnie na Fundację “Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Również w tegoroczny Tłusty Czwartek Śląsk Wrocław nie zapomniał o wsparciu dla potrzebujących. Delegacja klubu – dyrektor sportowy Dariusz Sztylka, zawodnik drużyny Ekstraklasy Maciej Wilusz i piłkarka zespołu Ekstraligi kobiet, Małgorzata Korda – odwiedziła “Przylądek Nadziei”, dostarczając pączki.

Śląsk Wrocław

Fot. Dawid Antecki/Śląsk Wrocław