Aktualności 11 lutego 2021

Enea sponsorem strategicznym Akademii Warty Poznań

Warta Poznań nawiązała współpracę z Eneą. Przedsiębiorstwo branży energetycznej będzie wspierać klubową akademię.

W Akademii Warty Poznań aktualnie szkoli się łącznie około 300 zawodniczek i zawodników. To właśnie w tym klubie przez pewien czas trenował reprezentant Polski, obecnie piłkarz Brighton and Hove Albion, Jakub Moder.

Nowy sponsor strategiczny Akademii Warty

Firma Enea współpracowała już z Wartą Poznań przez ostatnie dwanaście miesięcy. Współpraca miała na celu promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci na terenie Poznania i okolic. Teraz przedsiębiorstwo zostało strategicznym sponsorem Akademii Warty.

Współpraca Enei z Wartą Poznań jest ważną częścią Enei Akademii Sportu, której celem jest promocja zdrowego stylu życia i zachęcanie do aktywności ruchowej dzieci i młodzież. W ramach tego programu systematycznie rozbudowujemy system szkoleń najmłodszych zawodników. Wspólnie z profesjonalistami pomagamy młodym ludziom odkrywać sport i czerpać z niego radość. Zależy nam, by dzieci miały szansę rozwijać swoje sportowe talenty od jak najwcześniejszych lat, a później nawet grać w drużynach seniorskich − powiedział w oficjalnym komunikacie klubu Marcin Wenzel, kierownik Biura Sponsoringu i Zarządzania Marką w Enei.

Warta rozpoczyna inicjatywę dla najmłodszych

Jednym z planów, w które mają zaangażować się obie strony będzie tegoroczna akcja “Zasil Wartę swoją energią”. Inicjatywa ma za zadanie popularyzację aktywności fizycznej wśród dzieci oraz zachęcić do piłki nożnej. Uczestnicy treningów będą brać udział w zajęciach pod okiem profesjonalnych trenerów Akademii Warty Poznań. Najzdolniejsi młodzi adepci futbolu będą mogli tracić klubu na stałe i otrzymać stypendia.

Akademia Warty Poznań zasilana energią firmy Enea będzie mogła realizować plan rozwoju Klubu, który ma silne poczucie społecznej odpowiedzialności biznesu. Czeka nas w tym roku wiele wspólnych akcji skierowanych głównie do osób najmłodszych, nastawionych na aktywne spędzanie czasu − przyznał Bartosz Wolny, wiceprezes Warty Poznań S.A.

Fot. Klaudia Berda, Warta Poznań