Aktualności 28 stycznia 2021

Eleven i Canal+ nadal razem z LaLiga!

Dzisiaj ważne informacje dla kibiców ligi hiszpańskiej w Polsce, dla których… nic się nie zmienia. Do czerwca 2026 mogą śmiało wykupić subskrypcje dwóch kanałów, jakie nadal będą transmitować rozgrywki drugiej najmocniejszej ligi świata. 

Eleven Sports i Canal+ znowu wygrały przetarg na transmisje meczów ligi hiszpańskiej, którą kibice będą mogli śledzić w tych stacjach do końca sezonu 2025/2026. Póki co nie wiemy czy coś się zmieni w kontekście liczby meczów pokazywanych przez poszczególne stacje. Wydaje się jednak, że dotychczasowa współpraca pomiędzy kanałami się sprawdzała, dlatego nie spodziewamy się roszad w tej kwestii.

Eleven Sports i Canal+ od kilku lat współpracują w zakresie podziału praw do transmisji sportowych. W przypadku rozgrywek LaLiga mowa o dostępie do połowy meczów w jednej i drugiej stacji. W jednym tygodniu Eleven, a w kolejnym Canal+ mają pierwszeństwo w wyborze pięciu meczów, które pokażą na antenie swoich stacji. Wyjątkiem pozostaje El Clasico, które równocześnie transmitują obaj nadawcy. Ponadto obie stacje współpracują przy Bundeslidze. W tym przypadku pozycja Eleven jest lepsza, gdyż Canal+ ma dostęp jedynie do dwóch meczów każdej kolejki.