Z kraju 20 stycznia 2021

Żużlowcy ambasadorami szczepionek

Już niedługo żużlowcy polskiej PGE Ekstraligi zostaną ambasadorami narodowego programu szczepień. Najlepsza liga świata dołączyła do promocji szczepionek, a do akcji przystępują kolejni zawodnicy. 

Ostatnim i zarazem bardzo cennym nabytkiem listy ambasadorów został Emil Sajfutdinow. Jak informuje portal Sportowefakty.pl w grupie jest wielu innych znanych zawodników, którzy cieszą się w popularnością w swoich klubach. Piotr Protasiewicz z Falubazu Zielona Góra, Jason Doyle z Unii Leszno, dwójka wychowanków Apatora Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski czy Wiktor Lampart z Motoru Lublin. Ponadto w gronie ambasadorów są także trenerzy jak Dariusz Śledź ze Sparty Wrocław czy prezesi – Wojciech Domagała z Falubazu.

Zaangażowanie klubów widać także po aktywności w social mediach, jak choćby w przypadku Motoru czy Falubazu:

Nowy sezon żużlowej Ekstraligi rusza 3 kwietnia. Na dzisiaj żaden klub nie mógłby wpuszczać kibiców na trybuny, ale nieoficjalnie słyszy się, że udział zespołów w promocji narodowego programu szczepień miałby być kartą przetargową dla władz ligi w uzyskaniu odpowiednich pozwoleń w przypadku poluzowania restrykcji.