Aktualności 19 stycznia 2021

Wisła Kraków świętuje 115-lecie. Klub zapowiada aktywności

Wisła Kraków w 2021 roku świętuje 115-lecie istnienia. W związku z tym klub planuje wiele aktywności, które miałyby uświetnić tę rocznicę.

115 lat historii

Wisła to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w historii polskiej piłki. Zespół na przestrzeni lat aż 38 razy stawał na ligowym podium, z czego 13-krotnie zdobywał mistrzostwo. Po pierwszy tytuł “Biała Gwiazda” sięgnęła jeszcze przed wojną, w 1927 roku, gdy po raz pierwszy w Polsce odbyły się rozgrywki ligowe. Kluczową postacią drużyny był wtedy Henryk Reyman, którego imię nosi obecnie klubowy stadion.

Wisła Kraków podjęła działania

W związku ze 115-rocznicą powstania klubu, która wypada w 2021 roku, klub planuje podjąć wiele aktywności oraz uroczystości.

W ramach akcji wszystkie najważniejsze redakcje sportowe w Polsce, przedstawiciele wszystkich najważniejszych polskich organizacji sportowych oraz zarządy klubów Ekstraklasy i I ligi otrzymały dziś przesyłkę zawierającą list wprowadzający Przewodniczącego Rady Nadzorczej TS Wisła Kraków SA, opracowanie historyczne zawierające krótkie zestawienie faktów dotyczących początków piłki nożnej w Krakowie oraz pieczołowicie przygotowane reprodukcje przedwojennych gazet rozwiewające wątpliwości dotyczące dyskusji o starszeństwie krakowskich klubów – poinformowało biuro prasowe Wisły w oficjalnym komunikacie.

Wspomniane materiały mają być dostępne również w formie cyfrowej pod adresem NajstarszyPolskiKlub.pl.

Hasło “Białej Gwiazdy” z okazji jubileuszu

Ponadto klub stworzył hasło upamiętniające rocznicę. Brzmi ono: „Pierwszy zdobywca Pucharu Polski. Pierwszy mistrz Ligi Polskiej. Najstarszy polski klub. Po prostu pierwszy. Po prostu Wisła Kraków.”.

Fot. Wikipedia