Z kraju 8 sierpnia 2020

Lotto partnerem tytularnym zawodów Baborówko Horse Sale Show 2020

Marka Lotto, należąca do Totalizatora Sportowego została partnerem tytularnym piątej edycji międzynarodowych zawodów WKKW i aukcji koni sportowych Lotto Baborówko Horse Sale Show. Zawody zostały zaplanowane w dniach 25-27 września 2020 r. w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko.

W programie zawodów Lotto Baborówko Horse Sale Show zaplanowano cztery konkursy międzynarodowe (poziomy CCI4*-S, CCI3*-S i CCI2*-S) oraz trzy konkursy krajowe (CNC1*, CNC 100 i CNC 90). W ramach zawodów odbędą się rozgrywki o najbardziej prestiżowe tytuły w polskim WKKW – Mistrzostwa Polski WKKW seniorów i młodych jeźdźców oraz Puchar Polski WKKW. Równolegle z zawodami, w sobotę 26 września, odbędzie się również aukcja koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody.

Jesteśmy niezwykle dumni, że Totalizator Sportowy, mecenas wielu imprez sportowych i kulturalnych, w tym roku w szerszym wymiarze zaangażuje się w organizację zawodów jeździeckich w Baborówku – mówi Henryk Święcicki jr, dyrektor zawodów. Wsparcie Lotto dla jeździectwa to ogromna szansa na dalszy rozwój tej dyscypliny sportu w Polsce i promocja wśród szerokiej publiczności, dodaje.

Historia zaangażowania Totalizatora Sportowego w hippikę sięga wielu lat. Od 2008 roku spółka jest mecenasem Toru Wyścigów Konnych na Służewcu, podejmuje również wiele różnorodnych działań w obszarze wspierania i inwestowania w sport jeździecki. Dlatego nieprzypadkowo marka Lotto zaangażowała się – jako partner tytularny – po raz kolejny w tegoroczną edycję WKKW, a także w aukcję Lotto Baborówko Horse Sale Show. Cieszymy się, że nasz udział pomoże w promocji polskich hodowli oraz zachęci nowe osoby do podziwiania sportów jeździeckich – mówi Bogdan Pukowiec, członek Zarządu Totalizatora Sportowego, nadzorujący Tor Wyścigów Konnych Służewiec.

WKKW (wszechstronny konkurs konia wierzchowego) zwany jest koroną sportów jeździeckich. W ramach rywalizacji każda para (jeździec i koń) mierzą się z trzema próbami: ujeżdżeniem, będącym sprawdzianem posłuszeństwa i harmonii, próbą terenową, w której najważniejsze są odwaga, wytrzymałość i zręczność oraz próbą skoków przez przeszkody, która jest sprawdzianem techniki.

Źródło: bhss.baborowko.pl