Z kraju 4 sierpnia 2020

Kolejne zmiany sponsorów technicznych w klubach Ekstraklasy

Oficjalnym sponsorem technicznym Górnika Zabrze została firma Hummel. Raków Częstochowa podpisał natomiast umowę z firmą Macron, która po Lechu Poznań i Wiśle Kraków „przejmuje” kolejny klub w Ekstraklasie.

W ramach umowy sprzęt firmy Hummel trafi do wszystkich zespołów Górnika Zabrze, począwszy od pierwszej drużyny na zespołach juniorskich kończąc. Oficjalna premiera nowej koszulki będzie miała miejsce w czwartek 13 sierpnia podczas meczu z Jagiellonią w Pucharze Polski.

Ogłaszamy tę informację z prawdziwą satysfakcją, bo wiążemy się bezpośrednio z firmą, która jest jednym z liderów i najważniejszych graczy na rynku – mówi prezes Klubu Górnik Zabrze, Dariusz Czernik. Związaliśmy się ze sponsorem, który ma świadomość wartości i rangi Górnika. W założeniu jesteśmy dziś sztandarowym partnerem Hummela nie tylko w Polsce, ale w tej części Europy. W tym miejscu chciałbym też podziękować firmie Kraksport, która przez siedem lat dostarczała nam sprzęt Adidasa. Umowa wygasła wraz z zakończeniem poprzedniego sezonu, dlatego już pod koniec 2019 roku rozpoczęliśmy negocjacje z kilkoma markami. Mogę zdradzić, że dostaliśmy cztery bardzo dobre oferty kilkuletniej współpracy od czołowych producentów sprzętu i każda była najlepsza w historii Górnika. Z nich po kilku spotkaniach i negocjacjach wybraliśmy tę jedyną. Nie muszę już dodawać, że tak dobrej umowy klub wcześniej nigdy nie miał. Dziś możemy tylko żałować, że przytrafiła się pandemia, bo kilka wspólnych pomysłów, które chcieliśmy przedstawić naszym kibicom na starcie współpracy musieliśmy odłożyć na później.

Warto wspomnieć, że piłkarze Górnika Zabrze występowali już kiedyś w strojach firmy Hummel.

Raków jak Lech Poznań i Wisła Kraków

Piłkarze Rakowa Częstochowa w sezonie 2020/2021 będą występować w strojach nowego sponsora technicznego, którym została firma Macron. Do grona partnerów włoskiej firmy, Raków wraca po rocznej przerwie.

Sponsorowanie klubu, który w przyszłym roku będzie obchodził swoje stulecie to dla nas niezwykle ekscytująca wizja. Jestem przekonany, że ostatnie wyniki Rakowa, a także współpraca z młodym i utalentowanym zespołem, który na co dzień tworzy ten klub, pozwoli nam stworzyć wiele ciekawych projektów, które zadowolą kibiców – powiedział Gianluca Pacanello, Prezes firmy Macron.

Mamy dobre wspomnienia ze współpracy z firmą Macron i cieszymy się, że ta włoska firma ponownie została sponsorem technicznym Rakowa. Nasza współpraca z tą marką na szczeblu centralnym trwa najdłużej ze wszystkich klubów w Polsce. Sprzęt, w którym będą występować nasi piłkarze, a także młodzi adepci futbolu szkolący się w Akademii Rakowa, charakteryzuje się jakością i komfortem użytkowania. W najbliższym czasie zaprezentujemy nowe stroje meczowe, w których już wkrótce występować będą nasi piłkarze – dodał Wojciech Cygan, prezes Rakowa.

Źródło: materiały prasowe Górnika Zabrze i Rakowa Częstochowa