Z kraju 3 sierpnia 2020

Nie tylko VIVE, ale również PGE przestaje wspierać Mistrza Polski

Polska Grupa Energetyczna zrezygnowała ze sponsorowania zespołu z Kielc. Klub, który chwilowo nazywa się KS Kielce uspokaja, że odejście sponsora tytularnego nie zagrozi istnieniu drużyny. Wkrótce w Kielcach powinien pojawić się bowiem nowy sponsor tytularny.

Polska Grupa Energetyczna przedstawiła na swojej stronie komunikat, w którym pisze:

Na wniosek Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Klub Sportowy VIVE Kielce PGE Polska Grupa Energetyczna rozwiązała za porozumieniem stron umowę sponsoringu tytularnego zawartą 1 lipca 2019 roku.

Po wycofaniu się firmy VIVE Textile Recycling, klub znalazł drugiego sponsora tytularnego. Propozycja nowej nazwy drużyny, zgodnie z zapisami w umowie, została przedstawiona PGE przez Zarząd Klubu. Ze względów wizerunkowych PGE nie udzieliła zgody na zaproponowane rozwiązanie. W związku z powyższym klub wystosował wniosek o rozwiązanie umowy pomiędzy PGE a Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej Klub Sportowy VIVE Kielce za porozumieniem stron z dniem 31 lipca 2020 r.

PGE przychyliła się do zaproponowanego przez klub rozwiązania, biorąc pod uwagę przedstawione przez Stowarzyszenie argumenty o charakterze finansowo-ekonomicznym oraz kierując się dobrem zasłużonego dla polskiej piłki ręcznej klubu.

Istnienie klubu nie jest zagrożone

Klub Sportowy VIVE Kielce, na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, potwierdza, że firma PGE z dniem 1 sierpnia przestaje być sponsorem klubu. Po czym dodaje:

Istnienie klubu i udział zespołu w rozgrywkach w nadchodzącym sezonie nie są zagrożone. Pełny komunikat w tej sprawie zostanie wydany w najbliższym czasie.

Nazwa nowego sponsora tytularnego, jak wcześniej zapowiadał Prezes Klubu Bertus Servaasa, powinna zostać ujawniona w połowie sierpnia.

Fot: Adam Starszyński/ Pressfocus / Newspix