Z kraju 24 lipca 2020

Plażowe Mistrzostwa Polski w Teqballu

Płock stanie się teqballową stolicą Polski. W piątek i sobotę (24 - 25 lipca) odbędą się pierwsze Plażowe Mistrzostwa Polski. W turnieju wezmą udział najlepsi polscy zawodnicy, a stawką rywalizacji będzie tytuł mistrza Polski i awans na plażowe mistrzostwa świata.

Zawodnicy przez dwa dni rywalizować będą w konkurencji singlowej i deblowej. Do Płocka przyjadą najlepsi gracze z całej Polski. Wszystkie mecze zapowiadają się niezwykle interesująco. Po raz pierwszy w naszym kraju zostanie rozegrany tak duży turniej plażowy w teqball. Uczestnicy walczyć będą o cenne trofea i nagrody pieniężne. Najważniejszym wyróżnieniem będą jednak kwalifikacje i zaszczyt reprezentowania biało-czerwonych barw na plażowych mistrzostwach świata. Patronat nad imprezą objął Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Urząd Miasta Płocka.

Znane nazwiska ze świata piłki nożnej promują wydarzenie!

Na zawodach pojawią się ambasadorzy dyscypliny i znane osoby ze świata piłki nożnej. W promocję tego widowiskowego sportu mocno zaangażowani są: Piotr Dziewicki, Paweł Golański czy sędzia Szymon Marciniak. Gościem specjalnym mistrzostw będzie Michał Żewłakow. Prezesem Polskiego Związku Teqball jest natomiast Michał Listkiewicz.

Wsparcie dla klubów

Polski Związek Teqball rozwija się bardzo dynamicznie. Niedawno wraz z Międzynarodową Federacją Teqball (FITEQ) uruchomił  program wsparcia dla klubów teqballa. W ramach projektu, każdy podmiot, który utworzył sekcję teqballa i dołączył do PZTEQ otrzyma bezpłatnie stół do gry. Zaawansowany sprzęt służący do szkolenia techniki będzie wykorzystywany przez drużyny na wszystkich szczeblach rozgrywkowych – od klubów PKO Ekstraklasy przez niższe ligi, a nawet drużyny szkolne i akademickie.