Z kraju 23 lipca 2020

Fortuna 1 Liga zagra piłką Select

Firma Select została producentem oficjalnej piłki Fortuna 1 Ligi. Umowa podpisana na trzy lata sprawi, że wszystkie pierwszoligowe zespoły zagrają piłką Select Brillant Super TB, czyli taką samą, którą swoje mecze rozgrywają gwiazdy Bundesligi czy holenderskiej Eredivisie.

Od sezonu 2020/2021 zawodnicy w pierwszej lidze będą rywalizowali swoje mecze piłką, która zbiera bardzo pochlebne opinie, a zawodnicy chwalą jej wysoką jakość. Model Brillant Super TB wykorzystywany jest niemal w całej piłkarskiej Europie m.in. w Portugalii, Belgii, Danii, Finlandii, Norwegii, Rumunii czy Szwecji. Ponadto firma Select dostarcza również swoją piłkę Derbystar do niemieckiej Bundesligi i holenderskiej Eredivisie. Model ten jest jednakowy w stosunku do Select Brillant Super TB.

Większy prestiż

To dla nas niezwykle ważny dzień. Podpisanie tej umowy jest dla Select jednym z najważniejszych momentów w historii funkcjonowania firmy w Polsce. Fortuna 1 Liga w naszym kraju cały czas zwiększa poziom i prestiż, a jej popularność wśród kibiców nieprzerwanie rośnie. Podobnie jest z naszą marką, dlatego tym bardziej cieszymy się, że udało się nawiązać współpracę. Mamy podobne jak szefowie 1 ligi, nowoczesne spojrzenie na biznes. My także działamy z zachowaniem najwyższych standardów jakości i jesteśmy otwarci na innowacyjne podejście – mówi Paul Szostek, główny przedstawiciel firmy Select na Polskę.

Pracowaliśmy nad tym projektem od dłuższego czasu i cieszymy się, że udało nam się sfinalizować rozmowy z firmą Select. Współpraca z partnerem, który dostarcza swoje piłki do najwyższych klas rozgrywkowych w Niemczech, Portugalii, Belgii czy Danii to kolejny krok w stronę rozwoju i profesjonalizacji Fortuna 1 Ligi – mówi Marcin Janicki, prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej.

Lepsza niż piłki szyte ręcznie

Piłka Select Brillant Super TB składa się z 32 paneli zgrzewanych termicznie, które chłoną mniej wody niż piłki szyte ręcznie. Dzięki zastosowanej technologii piłka zachowuje pierwotną masę podczas gry na mokrej nawierzchni. Pod materiałem kryje się nowo opracowane poszycie wykonane ze specjalnej pianki o grubości 4 mm oraz pęcherz lateksowy Zero-Wing z wbudowanym punktem równowagi umieszczonym przeciwlegle do wentyla.

Źródło: 1Liga.org