Z kraju 18 lipca 2020

Do 50% wzrośnie liczba kibiców na obiektach sportowych

Od wtorku 21 lipca wchodzi w życie rozporządzenie o podwyższeniu limitu kibiców do 50 procent pojemności obiektu. Przed nami kolejny etap łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów wejdzie w życie 21 lipca, a niektóre przepisy zaczną obowiązywać od 4 sierpnia. Najważniejsza zmiana dotyczy podniesienia limitu osób, które będą mogły przebywać na stadionach i halach sportowych. Kibice będą zobowiązani do zajmowania na trybunach co drugiego miejsca i będą mogli zapełnić obiekt w połowie. Nie zmieni się natomiast obowiązek zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia miejsca czy podczas poruszania się na terenie obiektu. Trzeba będzie zachować również 1,5 metrowy dystans w przypadku obiektów bez oznaczonych miejsc.

Oczywiście wprowadzone zmiany nie oznaczają, że już od pierwszych meczów na widowniach hal sportowych czy stadionach zobaczymy większą liczbę kibiców. Organizatorzy często potrzebują znacznie więcej czasu na wdrożenie odpowiednich procedur, otrzymanie zgód na organizację imprez masowych czy samą sprzedaż biletów. Z drugiej strony zainteresowanie udziałem w tych wydarzeniach muszą wyrazić również sami kibice, którzy nadal mogą mieć obawy co do uczestnictwa w zgromadzeniach.

Fot: Agencja Gazeta