Z kraju 10 lipca 2020

Wcześniejszy zastrzyk pieniędzy dla klubów Ekstraklasy

PKO Faktoring należący do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego podpisał nową umowę faktoringową ze Spółką Ekstraklasa. Dzięki niej Ekstraklasa S.A. wcześniej otrzyma od sponsora tytularnego środki finansowe zagwarantowane w umowie sponsoringowej. Wpłynie to korzystnie na poprawę płynności finansowej klubów grających w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Naszym celem jako PKO Banku Polskiego jest stały, systematyczny rozwój klubów Ekstraklasy. A nie ma szans na zyskanie odpowiedniej dynamiki bez płynności i stabilizacji finansowej. Dlatego właśnie podpisaliśmy kolejną umowę dotyczącą faktoringu. Mając za sobą doświadczenia związane z pandemią koronawirusa, tym bardziej przekonaliśmy się, jak taka współpraca jest potrzebna. Podpisanie umowy przyspieszy wypłatę zobowiązań sponsorskich, co znacząco wpłynie na poprawę płynności finansowej klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy – mówi Mariusz Chłopik, dyrektor Ekstraklasy i Gamingu w PKO Banku Polskim.

Ekstraklasa S.A. jest dziś gwarantem stabilizacji, zarówno organizacyjnej jak i finansowej polskich rozgrywek ligowych. Mając to na uwadze PKO Faktoring chce wzmacniać tą stabilizację i dodatkowo finansować takie obszary, które bezpośrednio przekładają się na poprawę płynności klubów, szczególnie w takich czasach, z jakimi mamy do czynienia aktualnie. Umowa faktoringowa, jaką właśnie podpisaliśmy, ma na celu przyspieszenie i sfinansowanie przepływów pomiędzy Ekstraklasą a klubami wynikających z kontraktów sponsorskich – mówi Sergiusz Kulka, Członek Zarządu nadzorujący Pion Komercyjny w PKO Faktoring S.A.

Stabilizacja w trudnych czasach

PKO Bank Polski został sponsorem rozgrywek Ekstraklasy w sezonie 2018/2019, a od sezonu 2019/2020 jest sponsorem tytularnym rozgrywek. Od początku w sposób organiczny łączy wsparcie polskiego futbolu z promocją własnych produktów.

Współpraca Ekstraklasy S.A. z PKO Bankiem Polskim jest oparta na wielu płaszczyznach. Wartość naszego partnera potwierdziła się szczególnie w ostatnim okresie pandemii koronawirusa, gdy sponsorska stabilność była bardzo ważnym elementem psychologicznym dla całego środowiska piłkarskiego. Zawieszenie rozgrywek w całej Europie znacząco dotknęło także naszą ligę i uczestniczące w niej kluby. Jednak dzięki szybkim i kompleksowym działaniom prowadzonym w ramach sztabu kryzysowego, bardzo dobrze poradziliśmy sobie w tej skomplikowanej i zaskakującej sytuacji. Obecną umową chcemy zapewnić szersze możliwości klubom PKO Bank Polski Ekstraklasy, tak aby mogły się koncentrować przede wszystkim na rozwoju sportowym – mówi Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

Program Partnerski wspiera kluby

Od początków współpraca PKO Banku Polskiego z Ekstraklasą S.A. dokonuje się przez skuteczne łączenie doświadczeń i możliwości banku z potrzebami najlepszych klubów w najpopularniejszych rozgrywkach sportowych w kraju.

PKO Bank Polski stworzył ponadto Program Partnerski dla klubów ekstraklasowych, dzięki któremu we współpracy z kibicami, będą one mogły pozyskać w ciągu kilku lat znaczące środki, sięgające nawet kilkudziesięciu milionów złotych. PKO Bank Polski jako sponsor strategiczny daje narzędzia, pokazuje know-how i prezentuje możliwości generowania zysku, co powinno aktywizować kluby do dbania o wielopłaszczyznową reklamę programu i wykorzystania jego możliwości w stu procentach.

 

Źródło: Ekstraklasa S.A.