Z kraju 26 czerwca 2020

Lewandowski wspiera ampfutbolistów w trudnym czasie

Kapitan reprezentacji Polski pomimo kryzysu nie zapomina o piłkarzach po amputacjach z Amp Futbol Polska, którzy szykują się do przeniesionych na 2021 rok Mistrzostw Europy. Marka RL Coffee została właśnie nie tylko sponsorem ampfutbolowej reprezentacji Polski, ale również partnerem Mmstrzostw, których Robert Lewandowski jest ambasadorem.

– Cieszę się, że mogę być częścią ampfutbolowej rodziny i wspierać chłopaków w osiąganiu kolejnych celów – przyznał Lewandowski, który od dwóch lat jest sponsorem ampfutbolowej kadry Polski.

Mistrzostwa Europy, które pierwotnie miały odbyć się we wrześniu tego roku zostały przeniesione dokładnie na 12-19 września 2021 roku. W nowym terminie mają odbyć się w niezmienionej formie, z udziałem 16 reprezentacji, na stadionie Cracovii Kraków.

– To bardzo trudny czas dla organizacji sportowych, także naszej. Mimo niesprzyjających okoliczności wracamy na boiska i szykujemy się do organizacji największej imprezy w historii naszej dyscypliny. Wsparcie Roberta jest dla nas i dla całej europejskiej ampfutbolowej społeczności nieocenione – podkreśla Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska oraz Europejskiej Federacji Ampfutbolu (EAFF). – Robert to ktoś znacznie więcej niż sponsor – dodaje Widłak.

– Liczę, że chłopaki jak zawsze dobrze wykorzystają treningowo ten rok i że ampfutbolowe mistrzostwa w Krakowie będą świętem tej dyscypliny i całej piłki nożnej. We wrześniu przyszłego roku chciałbym abyśmy wszyscy mocno im kibicowali, najlepiej gdyby udało nam się być z drużyną i dopingować chłopaków na żywo ze stadionu – podkreślił Lewandowski.