Z kraju 28 maja 2020

Dlaczego Nitot wybrał Polonię Warszawa?

Gregoire Nitot, nowy właściciel Polonii Warszawa, która obecnie występuje na trzecioligowych boiskach piłkarskich, wyjaśnił dlaczego zainwestował akurat w „Czarne Koszule”.

W obszernej rozmowie z serwisem „WP SportoweFakty” prezes SII Polska, przyznał, że miał propozycje sponsorowania klubów nad Wisłą. – (…) Warszawa ma największy potencjał, bo jest największym i najbogatszym miastem, ma większą szansę by zbudować tu silny klub niż w innych miastach. Legia nie jest na sprzedaż, a poza tym dla mnie byłaby za droga, dlatego wybrałem Polonię – stwierdził.

Co istotne, Francuz chce dokładnie poznać specyfikę klubu, jak i funkcjonowania w piłkarskim biznesie. Podkreśla przy tym, że ma „oświadczenie w budowaniu firmy, jej departamentów, finanse, marketing, HR.”

Nitot chciałby, by Polonia do Ekstraklasy wróciła za 9 lat. – Oczywiście jeśli wrócimy za 5,6 lat, będziemy na to gotowi. Awans z 3 ligi do 2 jest bardzo trudny, nawet jeśli masz duży budżet, to bardzo trudna liga, bo jest kilka klubów z ambicjami. Budowa silnego teamu to nie jest takie „pstryknięcie palcem” – powiedział.

Realnie podchodzi też do stadionu. Uważa, że obecny, po kilku poprawkach, wystarczy na najbliższe 3, może 4 lata. Natomiast marzy o 40-tysięcznym stadionie. I o tym, by klub był niezależny. Tak od miasta, jak i kaprysu właściciela. – Musi być sprawnie prowadzonym przedsiębiorstwem – zakończył.

fot. Polonia Warszawa