Z kraju 26 maja 2020

Wieloletni prezes opuszcza Chojniczankę

Maciej Polasik od lat stał na czele MKS Chojniczanki 1930 Chojnice. Teraz opuszcza klub występujący w Fortuna 1. Lidze.

To za jego trzynastoletniej kadencji Chojniczanka awansowała nie tylko na poziom centralny, ale i na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej.

Dlaczego odszedł? Otóż objął stanowisko dyrektora szpitala w Chojnicach, a zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi nie może łączyć tych dwóch funkcji.

Warto zarazem podkreślić, że Polasik pozostanie akcjonariuszem klubu i będzie go wspierać. – To była dla mnie trudna decyzja. Ciałem i duchem cały czas będę z Chojniczanką. Pozostaję także akcjonariuszem klubu. Tu są moje przyjaźnie i będę cały czas wspierał klub tylko, że już w innym charakterze. Dla mnie te 13 lat to była niesamowita przygoda i bardzo dużo emocji. Udało mi się także wyciągnąć wiele nauki z bycia prezesem klubu piłkarskiego. Wydaje mi się, że wizerunek Chojniczanki przez te lata bardziej zyskał niż stracił. Historia to oceni, ale bilans tych trzynastu lat jest dodani. W 2007 roku sam sobie narzuciłem zadanie, a była to misja 3. ligi dla Chojnic. To był wtedy szczyt marzeń dla kibiców i działaczy. Apetyt jednak rośnie w miarę jedzenia. Mam nadzieję, że Chojniczanka jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa – podsumował Maciej Polasik.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy odbędzie się w pierwszej połowie czerwca. Na nim zostanie wybrany nowy prezes.