Z kraju 23 maja 2020

Lechia Gdańsk „posadzi” kibiców na stadionie

Tekturowi kibice pojawią się nie tylko na domowych meczach ŁKS Łódź, ale i Lechii Gdańsk, która wystartowała z akcją „Kibice na stadionie”.

Każdy fan klubu będzie mógł pojawić się na trybunach Stadionu Energa Gdańsk już od derbów Trójmiasta z Arką Gdynia. Sympatycy poprzez zalogowanie się do systemu biletowego ligowca mogą dodać tam swoje zdjęcie i zapłacić. Dzięki temu będą ich wizerunki obecne na obiekcie.

„Kibice na stadionie” to druga akcja klubu po #zapełniamystadion, w której sprzedano ponad 6500 wirtualnych biletów. Wizerunki będą wykonane na płycie PCV, każdy chętny po zakończeniu sezonu będzie mógł zabrać swoją podobiznę do domu. Koszt udziału w akcji to 75 zł.

– Od wielu kibiców otrzymujemy sygnały, że chcą wesprzeć klub. Z drugiej strony zawodnicy potwierdzają w wywiadach, że gra bez kibiców różni się od normalnej rywalizacji. Postanowiliśmy połączyć potrzeby kibiców i piłkarzy. Jeszcze przed meczem derbowym każdy może przesłać nam swoje zdjęcie, a my zadbamy o to, aby wygodnie zasiadł na stadionie i mógł oglądać wszystkie mecze do końca obecnego sezonu. Dla naszych kibiców przewidzieliśmy miejsca na trybunie żółtej. Podobnie jak w przypadku wirtualnych biletów liczymy, że kibice dopiszą i pojawią się licznie na stadionie – jak na derby Trójmiasta przystało – powiedział Arkadiusz Bruliński, dyrektor działu komunikacji i marketingu Lechii Gdańsk.